Mazda predstavuje zdokonalený model Mazda5

Praha, 15. februára 2013 – Revolučné kompaktné vozidlo triedy MAV (multi-activity vehicle) prichádza v ešte dokonalejšej forme: Mazda5 je teraz ešte štýlovejšia, komfortnejšia a bezpečnejšia.

Model, ktorý priniesol do kategórie kompaktných veľkopriestorových automobilov posuvné zadné dvere, je možné objednávať v troch nových farbách – červenej Zeal, čiernej Jet a šedej Meteor. Vo vnútri na cestujúcich čakajú sedadlá s novým poťahovým materiálom a dekoračné panely vyvedené v čiernom laku s vysokým leskom.*

Výbavu modelu Mazda5, ktorý už v doterajšej verzii patril k najbezpečnejším a pre vodičov najatraktívnejším vozidlám svojej triedy, Mazda rozšírila o elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá s integrovanými LED smerovými svetlami. Ďalšou novinkou je rýchla aktivácia smerových svetiel pri zmene jazdného pruhu – po ľahkom stlačení páčky smerové svetlo na príslušnej strane trikrát zabliká.

Sada na opravu pneumatiky* prispieva k zníženiu prevádzkovej hmotnosti vozidla a tým aj k menšej spotrebe paliva. K novým položkám výbavy na želanie* patrí zadná parkovacia kamera alebo vnútorné spätné zrkadlo s automatickou clonou. Vstup USB, osvetlenie schránky v palubnej doske či dekoračná koncovka výfuku sa dodávajú v rámci sériovej výbavy.

Mazda5, rozmerná vnútri a kompaktná zvonku, sa pýši oceňovaným dizajnom, vynikajúcou aerodynamikou, mimoriadnou ovládateľnosťou a príkladnou jazdnou stabilitou. Pritom poskytuje všetku praktickosť a pohodlie, aké možno od najflexibilnejšieho kompaktného MAV na európskom trhu očakávať.

* Dostupnosť závisí na stupni výbavy 

Zdroj: MAZDA

Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,205