O tom, aká je Mazda CX-5, sme si už povedali. Aj v recenzii môžete vidieť, že sa dbalo nielen na komfort, ale najmä na bezpečnosť pasažierov.  Päť hviezdičiek od EURONCAP-u vraví za všetko. Najvyššie ocenenie je potvrdením účinnosti karosérie SKYACTIV a nového komplexného bezpečnostného konceptu spoločnosti Mazda. Úplne nový model Mazda CX-5 sa oficiálne stal jedným z najbezpečnejších vozidiel na svete – získal najvyššie možné hodnotenie bezpečnosti.

Model CX-5, kompaktný crossover kategórie SUV, ktorý spoločnosť v Európe predstavila vo februári, získal najvyššie známky vo všetkých štyroch bezpečnostných kategóriách:

– známky získané v oblasti ochrany dospelých cestujúcich (94 %)

– ochrany detských cestujúcich (87 %)

– bezpečnostných asistenčných systémov (86 %) výrazne prekonali hraničné hodnoty 80 %, 75 % a 60 % stanovené pre tieto kategórie ako predpoklad pre získanie plného počtu piatich hviezdičiek.

Mazda CX-5 navyše získala maximálne hodnotenie napriek tomu, že v jej prípade už platili vyššie štandardy zavedené organizáciou Euro NCAP v roku 2012 pre kategóriu ochrany chodcov, v ktorej vozidlá v súčasnosti musia dosiahnuť skóre aspoň 60 %.

Číselné hodnotenia sú v každej kategórii založené na niekoľkých nárazových testoch, vrátane čelného nárazu v rýchlosti 64 km/h, bočného nárazu dvoch vozidiel v rýchlosti 50 km/h, bočného nárazu do stĺpa v rýchlosti 29 km/h a nárazu zozadu, ktorý simuluje možné zranenia krčnej chrbtice. Organizácia Euro NCAP taktiež hodnotí elektronický stabilizačný systém (ESC).

CX-5 je prvým modelom novej generácie vozidiel značky Mazda, v ktorom je použitá nová inovatívna karoséria SKYACTIV. Inžinieri spoločnosti Mazda sa vrátili k rysovacím doskám, aby prehodnotili základné princípy konštrukcie, materiálov a výrobných procesov s cieľom vytvoriť ideálnu karosériu vozidla. Výsledkom ich práce je karoséria, ktorá sa zo 61 % skladá z vysokopevnostnej ocele. V skutočnosti sú priečky vo vnútri predného a zadného nárazníka vyrobené z ocele s ultra vysokou pevnosťou 1 800 MPa – z najpevnejšej ocele, aká bola kedy použitá v automobile. Spoločnosť Mazda tak prináša karosériu, ktorá je nielen nadpriemerná v oblasti bezpečnosti pri náraze, ale má aj veľmi nízku hmotnosť. Mazda plánuje používať karosériu SKYACTIV vo všetkých svojich produktov novej generácie.

Po Mazde6 a Mazde3 je CX-5 tretím modelom značky Mazda, ktorý získal päť hviezdičiek v hodnotení Euro NCAP, odkedy v roku 2009 organizácia zaviedla nový systém hodnotenia.

Zdroj: Tlačová informácia Mazda Motor SR + foto: www.euroncap.com

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=BeAqCuLeld0′]

Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146