Rozšírený pohľad, rozšírené schopnosti:

  • Nová MX-5 prináša extra uspokojujúcu manipuláciu a lineárne odozvy
  • Faceliftový roadster dostáva agresívnejší vzhľad a inovatívnejšie bezpečnostné technológie

Leverkusen, 15 November 2012.

Faceliftovaná Mazda MX-5 prináša viac zábavy z jazdy ako doposiaľ. Najnovšia verzia najpredávanejšieho roadsteru v histórii disponuje nielen citlivejšou akceleráciou a brzdením, ale aj agresívnym dizajnom, rovnako ako aj lepšou bezpečnosťou chodcov.

Technológovia z Mazdy doladili manažment programu akcelerácie (pri modeloch s manuálnou prevodovkou) s cieľom zlepšiť kontrolu nad zrýchľovaním a spolu s ňou aj lineárne reakcie na stlačenie plynového pedálu, a to najmä pri nižších rýchlostiach. To znamená, že plynový pedál je citlivejší a jeho reakcia na zošliapnutie je promptnejšia. Zmenila sa aj charakteristika brzdového pedálu. Pomocou optimalizácie podtlaku posilňovača bŕzd má vodič pri spomaľovaní väčšiu kontrolu nad distribúciou sily.  Výsledkom je tu lepšia manipulácia vďaka vynikajúcemu rozloženiu zaťaženia. Takéto pokroky ocenia šoféri najmä pri brzdení do zákrut, alebo pri akcelerácii pri vychádzaní z nich.  Mazda MX-5, ktorá aj doposiaľ excelovala na kľukatých cestách, teraz reaguje ešte vernejšie.

Ochrana chodcov

Facelift Mazdy MX-5 je na špici aj vďaka ďalším dôvodom. Nový systém aktívnej kapoty ju automaticky nadvihne pri náraze s chodcom, čím sa rozšíri deformačná zóna, tak aby sa zabránilo zraneniam, resp. aby sa aspoň znížila závažnosť zranení, najmä v súvislosti s úrazmi hlavy. Aj dolná časť predného nárazníka bola upravená tak, aby lepšie ochránila nohy chodcov. MX-5 je teda pripravená na prísnejšie európske normy ochrany chodcov.

Pri pridávaní týchto bezpečnostných prvkov, návrhári tiež prepracovali toto legendárne dvojmiestne vozidlo.  Dizajn hlbšej mriežky a nového predného nárazníka vyjadruje nižšiu  a širšiu pozíciu a asertívnejšiu tvár, zatiaľ čo nové rámčeky hmlových svetiel a spojler zlepšujú aerodynamiku. Mazda MX-5 je dostupná vo verzii s pevnou, ale aj s klasickou látkovou strechou a prichádza až s ôsmimi farebnými vyhotoveniami karosérie vrátane novej možnosti – Dolphin Grey. Lesklé tmavošedé lúče volantu a dekorácia panelu vo vnútri vytvárajú sofistikovanú športovú optiku.

Mazda MX-5 aj po facelifte prichádza koncom roku 2012 na trh v dvoch motorizáciách:

1,8 MZR  93 kW (126 k) s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou

2,0 MZR  118 kW (160 k) MZR 2,0 l s automatickou alebo manuálnou šesťstupňovou prevodovkou

zdroj: Mazda
Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146