Harmónia japonských modro-bielych skvostov

Jarnú prehliadku automobilových noviniek ste mohli vidieť v bratislavskej Inchebe na Autosalóne 2012. Predstavilo sa na ňom 42 značiek, ktoré spoločne priniesli do výstavnej siene až 74 slovenských premiérových automobilov. Samozrejme mnohé z nich už dávno brázdia cesty. Medzi ne patrí aj novinka Mazda CX-5, ktorú sme vám predstavili len nedávno a aj pochváliť sa ňou môžu už aj prví slovenskí majitelia. Bola skvostom aj na tomto podujatí a žala úspech nielen u ľudí, ktorí inklinujú k SUV modelom. Popri prezeraní konkurenčných modelov, sme sa síce pohľadom pokochali, ale na skutočnú kvalitku sme sa tešili práve do japonskej sekcie od Mazdy. Pohromade sa tu tkvelo hneď niekoľko jej produktov. Vidieť ich všetky spolu na jednej pôde s krásnymi hosteskami, prinášalo jednoducho zoom-zoom pocit. Unášať sme sa ním nechali aj naďalej a atmosféru sme si nechali vysvetliť aj priamo od vystavovateľov. Mazda sekciu nám oficiálne predstavil úspešný predajca Patrik Dzina.

Čo si  Mazda pripravila pre návštevníkov Autosalónu 2012?

Mazda si pripravila slovenskú premiéru technológií Skyactiv v prezentovanej Mazde CX-5 s pohonom 4×4, s automatickou prevodovkou a dvojlitrovým benzínovým motorom. Do stánku sme priviezli 2 CX-5ky. Prvú vo výbave Revolution s doplnkovým príslušenstvom a druhú v nižšej výbave Attraction. Vozidlá je možné otestovať si aj vonku na predvádzacích jazdách.
Vystavené je tu aj vozidlo Mazda MX-5 v limitovanej edícii Takumi, ktoré sa dostalo na Slovensko v počte iba 5 kusov. Takže to bude naozaj vyhľadávaná raritka. Je doplnená o nasledujúce prvky: -špecifické hliníkové disky 17″ v tmavo šedom laku, špecifické kožené čalúnenie sedadiel a výplne dverí  v hnedej koži s bielym obšitím, chrómové dekorácie exteriéru a interiéru, hliníkové pedále, navigáciu TomTom a luxusne vyzerajúcu elektricky ovládanú strechu. Jednoducho veľmi špičkovo a krásne vybavené vozidlo. Je to taká perlička a chuťovka v stánku.

Popri spomenutých novinkách v Mazda stánku nechýbajú ani už dobre známe vozidlá…

Áno, presne tak, ďalšími vystavenými modelmi sú Mazdu2, Mazda3, Mazdu5, Mazdu6, a Mazda CX-7.  Mazdu6 máme na Autosalóne v špeciálnej akciovej cene, ktorá je najnižšou cenou v histórií Mazdy6 –tky vôbec. Zľava je až 5000€.

Do predajní vám chodia potenciálni zákazníci, ktorí sú pre značku Mazda už viac menej rozhodnutí. Tu je to iné, ľudia si obzerajú rôzne značky a modely… Keď prídu do vášho stánku, čo ich zaujme najviac?

Jednoznačne Mazda CX-5, pretože každý sa chce do nej posadiť, každý si ju chce odfotiť a každý chce zistiť, aká vlastne je. No a hviezdou je aj už spomínaná Mazda MX-5… Veď kto by sa nechcel odfotiť v tak krásnom roadsteri.

Majú úspech aj staršie modely? Alebo by to mohlo byť aj lepšie?

Tak, vždy by to mohlo byť aj lepšie… Mazda3 – tam sme spokojní, predáva sa. Mazda2 taktiež, ale tam by som videl ešte rezervy. Mazda6 mala vždy úspech, no ľudia už videli nový koncept Takeri a sú netrpezliví, kedy príde nová M6 – Takeri. Sú v očakávaní, preto so súčasnou Mazdou6 momentálne váhajú. Veľmi dobré predaje sú s Mazdou CX-7, na ktorú sú aktuálne tiež veľmi lákavé zľavy.

Aké boli prípravy na Autosalón? Na čom ste si dali najviac záležať?

Prípravy boli samozrejme veľké. Volili sme si vhodnú stratégiu umiestnenia jednotlivých modelov, farebné zladenie a celkovú expozíciu. Nakoniec sme sa rozhodli pre modro-bielo-striebornú kombináciu. Modrá je farbou technológie Skyactive, bielou sme to vyvážili a strieborné sme dali na okraj, aby sme to osviežili.

Sú práve tieto farby aj najžiadanejšie u zákazníkov?

Čo sa týka modrej farby na CX-5, tak tam by som bol opatrný, lebo je to predsa len taká výrazná farba, ale pokiaľ ide o bielu perleť, tak tá je naozaj veľmi obľúbená, lebo klienti už sú unavení z tmavých farieb. Čierna je momentálne už „out“, za posledné dva roky ju vystriedala biela perleťová metalíza.

Tu na Autosalóne už máte za sebou niekoľko dní. Ako sa Mazda vníma popri konkurencii?

Ľudia, keď sem prídu, sú prekvapení napríklad z Mazdy6, že je taká priestranná a má veľký kufor. Takže tu mám pocit, že mnohí návštevníci Autosalónu sú prekvapení, aké vozidlá vôbec Mazda ponúka a aké sú tie vozidlá krásne a priestranné.

Ak ste Autosalón premeškali, krásne a priestranné modely od Mazdy si môžete prísť pozrieť priamo do autorizovaných predajní Mazda – najbližšie do Aspekta Trade, s.r.o v Púchove alebo v Trenčíne. :)


Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146