Takže sme sa dočkali, na autosalóne vo Frankfurte bude dňa 13. až 25. septembra 2011 predstavená úplne nová Mazda CX-5. Autosalón nesie oficiálny názov 64. Internationale Automobil-Ausstellung (IAA). Pre tlač bude otvorený 13. a 14. septembra a pre verejnosť od 15. do 25. septembra 2011. Mazda usporiada tlačovú konferenciu v utorok 13. septembra od 14.15 do 14.30 miestneho času.

CX-5 je prvou z novej generácie vozidiel Mazda, ktoré budú vybavené prelomovými technológiami Mazda SKYACTIV a bude určovať nový dizajn automobilky „Kodo – Soul“ – „Duša pohybu“.

Pod týmto názvom sa skrýva jedinečný dizajn s nápadnejším vzhľadom pri pohľade spredu, širšou rodinnou tvárou a dynamickým štýlom, ktoré vyjadrujú silný dojem vitality a obratnosti.

Pohonnou jednotkou pre európsky trh bude Mazda SKYACTIV-G 2,0 s benzínovým motorom a SKYACTIV-D 2,2 s dieslovým motorom v Power Standard a High Power verzií.

Viac o novej generácii motorov a koncepte, z ktorého nová CX-5 vzišla, sa môžete dočítať v už publikovaných článkoch:

http://www.japonec.sk/mazda-novinky/nova-generacia-motorov/

http://www.japonec.sk/mazda-novinky/mazda-minagi/

Spolu s novou CX-5 bude v stánku Mazdy na frankfurtskom autosalóne predstavená aj faceliftovaná Mazda3.  Poskytuje nižšie emisie CO2, športovejšiu a stabilnejšiu jazdnú dynamiku, modernizovaný dizajn interiéru i exteriéru a vyššiu úroveň kvality.

Zdroj: Mazda

Mazda CX-5

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=_tVSdiicfxM‘]

 

Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,204