Po ukončení autosalónu v Los Angeles sú k dispozícií základné údaje o novej Mazde CX-9. Mazda CX-9 pre rok 2016 je už elegantne nahodená v dizajnovom štýle KODO, čím sa konečne môže plnohodnotne zaradiť medzi ostatné Soul of Motion modely Mazdy 2, 3, 6, MX-5. Pohonnú jednotku tentokrát už nebude tvoriť 3.7 litrový šesťvalcový motor od Fordu, ale motor z vlastnej produkcie SkyActiv, konkrétne sa bude jednať o preplňovanú jednotku s objemom 2.5 litra. Táto priamovstreková jednotka sľubuje dostatok zábavy za volantom vďaka lineárnemu záťahu v nízkych a stredných otáčkach, čomu napomáha aj fakt, že nový model je o 130 kg ľahší oproti predchodcovi.

Motor s označením Skyactiv G-2.5T disponuje patentovaným systémom Dynamic Pressure Turbo, ktorý využíva variabilné pulzovanie výfukových plynov v závislosti na otáčkach motora. Výkon tohto motora je zataľ na hodnote 254 konských síl pri 5000 otáčkach za minútu a disponuje krútiacim momentom 420 Nm. Prevodovka bude na výber iba ako šesťstupňový automat.

CX-9 je sedemmiestne vozidlo s troma radami sedadiel. Štandardne disponuje audiosústavou Bose s 12 reproduktormi, multimediálnym systémom Mazda Connect, 4 USB portami na prenos hudby a videa. Prístrojová doska bude vybavená TFT displejom, chýbať nebude ani Head-Up displej. Za príplatok bude k dispozícií aj NAPPA kožené čalúnenie, alebo drevené doplnky. S bezpečnosťou to bude na maximálnej možnej úrovni, spomenúť môžeme napríklad automatické prepínanie diaľkových svetiel (High Beam Control), sledovanie mŕtveho uhla (Active Blind Spot), udržovanie vozidla v jazdnom pruhu (Lane-Keep Assist & Lane Departure Warning), núdzové brzdenie v mestskej premávke (Smart City Brake Support), alebo brzdový asistent (Smart Brake Support).

Čo sa týka farebného vyhotovenia karosérie, na výber sú laky s označením Snowflake White Pearl, Deep Crystal Blue, Machine Grey, Titanium Flash, Soul Red, Sonic Silver a Jet Black. 

Teraz jedna zlá správa na záver, Mazda zatiaľ s týmto modelom neuvažuje o predaji na európskych trhoch.

Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146