Technológia SKYACTIV a dizajn KODO sa spojili do najlepšieho supermini v triede.

Plán uvedenia na trh počíta s účasťou modelu Mazda2 budúcej generácie na viacerých pripravovaných európskych podujatiach.

Leverkusen, 10. októbra 2014. Inteligentná, pohodlná and sebavedomá nová Mazda2 mieri do Európy, kde sa svojou štedrou výbavou a schopnosťami, ktoré sa vzpierajú zaužívaným konvenciám, chystá zobrať segment B útokom. Supermini budúcej generácie od spoločnosti Mazda sa v Európe premiérovo predstaví zástupcom tlače na exkluzívnom automobilovom podujatí, ktoré sa uskutoční 3. novembra v areáli Mazda Space v Barcelone. Tento päťdverový hatchback bude okrem toho hlavným ťahákom viacerých národných autosalónov a ďalších jesenných a zimných podujatí.

Úplne nová Mazda2 v sebe spája kompletné spektrum technológií SKYACTIV s pozoruhodným dizajnom KODO – duša pohybu, ktorý výrazne pripomína koncept Mazda Hazumi odhalený v marci v Ženeve. Vyznačuje sa dômyselne intuitívnym konceptom interiéru, ktorý sa prvýkrát predstavil v modeli Mazda3. Jeho súčasťou je prvý projekčný displej v tejto triede s označením Active Driving Display a rozhranie typu človek-stroj (HMI) upravené špeciálne pre subkompaktné rozmery kabíny. A vďaka systému MZD Connect bude nová Mazda2 jedným z prvých modelov segmentu B, v ktorých pasažieri dokážu byť on-line pri súčasnom zachovaní maximálnej bezpečnosti, čím splní požiadavky mnohých dnešných zákazníkov. Samotná kabína je pritom prekvapivo priestranná a pohodlná, predovšetkým pre vodiča, a navyše ponúka aj špičkový priestor na nohy pred zadnými sedadlami.

Pod kapotou sa skrýva jeden so štyroch motorov, ako je napríklad úplne nový, čistý diesel SKYACTIV-D 1.5 s nízkou kompresiou, ktorý dosahuje výkon 77 kW/105 k a maximálny krútiaci moment 220 Nm, pričom spotrebuje len 3,4 litra paliva na 100 km a vyprodukuje emisie CO2 na úrovni 89 g/km*. Úplne nová Mazda2 bude v ponuke aj so zážihovým motorom SKYACTIV-G 1.5 v troch variantoch dosahujúcich výkon od 55 kW/75 k do 85 kW/115 k. Hodnoty spotreby paliva a emisií CO2, dosahované týmito motormi, sa pohybujú v rozmedzí 4,5 až 4,9 l/100 km a 105 až 115 g/km*. Výkon sa prenáša na predné kolesá prostredníctvom päť- alebo šesťstupňovej manuálnej prevodovky SKYACTIV-MT, prípadne šesťstupňovej automatickej prevodovky SKYACTIV-Drive. Všetky tieto prevodovky sú novovyvinuté kompaktné a odľahčené verzie uznávaných prevodoviek, ktoré sú v ponuke v ostatných modeloch Mazda novej generácie.

Úplne nové supermini sa môže pochváliť aj podvozkom SKYACTIV a tým aj oceňovaným športovým lineárnym riadením, ktorým sa vyznačujú jeho väčší súrodenci. Rovnako ako oni tak poskytuje pocit jednoty s vozidlom patentovaný spoločnosťou Mazda pod označením Jinba Ittai. Výsledným efektom, po optimalizácii v súlade s rozmermi modelu Mazda2, je pozoruhodne plynulá odozva, ktorá sa spája s nesmierne pokročilou úrovňou komfortu a stabilitou vyvolávajúcou dôveru, ktorá je pre subkompaktné vozidlá netypická.

Nová Mazda2 je vskutku výnimočne dobre vybavená prelomovými technológiami. Špičková kombinácia systémov aktívnej bezpečnosti i-ACTIVSENSE, ktorá ho stavia na vrchol triedy, zahŕňa systém monitorovania mŕtveho uhla (BSM), ktorý je po prvýkrát dostupný v európskom vozidle značky Mazda. Systém BSM sleduje mŕtve uhly za vozidlom a po stranách vozidla, a to aj počas cúvania. A hoci pohotovostná hmotnosť tejto najnovšej Mazdy začína už na 970 kg, vozidlo poskytuje vynikajúcu úroveň pasívnej bezpečnosti. To je okrem iného možné vďaka inovatívnej architektúre karosérie SKYACTIV, ktorá obsahuje podstatne väčšie množstvo ľahkej ocele s vysokou a ultravysokou pevnosťou než karoséria súčasného modelu Mazda2.

Spoločnosť Mazda tentoraz poňala svoju stratégiu uvádzania modelov na európsky trh trochu nekonvenčne: namiesto toho, aby sa zamerala na najväčšie medzinárodné autosalóny, propaguje svoje supermini na viacerých regionálnych podujatiach. Napríklad, ešte pred predstavením vozidla zástupcom tlače v priestoroch Mazda Space, ktoré je hlavných centrom, kde spoločnosť organizuje svoje európske podujatia, sa úplne nová Mazda2 predvedie na medzinárodnom filmovom festivale v Ríme, ktorý sa bude konať od 16. do 25. októbra v múzeu MAXXI pre umenie 21. storočia. A pred spustením predaja začiatkom budúceho roka sa zúčastní aj troch pripravovaných autosalónov v Zürichu (5. až 9. novembra), vo Viedni (14. až 18. novembra) a v Bruseli (15. až 25. januára).

mazda2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Mazda.sk

Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146