Tak a je to tu!

Takeri už nie je iba konceptom, o ktorom sme snívali. Nová Mazda6, ktorá z neho vychádza, bude verejnosti už čoskoro predstavená. Po tom, čo nás vedenie Mazdy naťahovalo postupným odhaľovaním malých kúsočkov z tohto nového japonského skvostu, konečne uzreli svetlo sveta jeho prvé fotografie.

Keďže ide o oficiálny začiatok novej éry vo vzhľade a dizajnovom prevední Mazdy6, aj nasledujúce riadky budú oficiálne. Tu je tlačová správa od Mazda Motor Slovensko:

„Spoločnosť Mazda Motor Corporation na Moskovskom medzinárodnom autosalóne predstaví vo svetovej premiére svoj úplne nový sedan Mazda6. Moskovský autosalón sa bude konať od 29. augusta do 9. septembra 2012.

Nová Mazda6 je druhý model z novej generácie vozidiel značky Mazda, ktoré využívajú kompletnú škálu technológií SKYACTIV v kombinácii s novým dizajnovým jazykom „KODO – duša pohybu“. Zároveň pôjde o prvý model vybavený systémom rekuperačného brzdenia Mazda i-ELOOP. Zavedenie systému i-ELOOP je súčasťou 2. etapy stratégie vývoja ekologických  technológií „Mazda Building Block Strategy“. Táto stratégia sa zameriava na
dôsledné vylepšovanie základných automobilových technológií pred postupným zavedením elektrických systémov, ktoré umožnia ďalšie zníženie spotreby paliva a emisií skleníkových plynov.

Nová Mazda6 maximálne využíva technické znalosti, skúsenosti a majstrovstvo konštruktérov spoločnosti Mazda vo všetkých oblastiach od jazdných vlastností cez dizajn až po ekologické parametre a bezpečnosť. Je vlajkovou loďou novej generácie produktov značky Mazda. Ponúka dôstojnosť, eleganciu, luxus a komfort na úrovni očakávanej od automobilu strednej triedy v kombinácii s pôžitkom z dynamickej, svižnej jazdy, ktorá je základnou súčasťou charakteru značky Mazda.

Model vystavovaný na autosalóne v Moskve bude sedan s výbavou určenou pre ruský trh s 2,0-litrovým zážihovým motorom SKYACTIV-G s priamym vstrekovaním a šesťstupňovou automatickou prevodovkou SKYACTIV–DRIVE.“

Čítajte ajhttp://www.japonec.sk/europska-premiera-konceptu-mazda-takeri-na-autosalone-v-zeneve/

Zdroj: Mazda
Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146