To, že je Mazda MX-5 už niekoľko rokov vďaka svojej produkcii na stránkach Giunessovej knihy rekordov, nie je žiadnou novinkou. Pripomeňme si, čím tento počin spoločnosť Mazda Motor Corporation dosiahla.

Výroba Mazda MX-5 prvej generácie sa odštartovala v roku 1989. V máji v roku 2000 už dosiahla počet vozidiel 531 890. Vtedy bola do Guinessovej knihy rekordov zaevidovaná po prvýkrát, a to ako „najpredávanejší dvojmiestny športový automobil“.

Po prekročení hranice 700 000 a následne 800 000 vyrobených vozidiel, bol záznam aktualizovaný. V súčasnosti Mazda opäť podáva žiadosť o takúto aktualizáciu.

4. februára 2011 Mazda Motor Corporation prekročila vo výrobe MX-5 hranicu 900 000 vozidiel !!!!

Už vo februári 1989, kedy bola MX-5 uvedená na trh, Mazda dokázala, že jazda môže byť stále zábavná aj napriek neustále prísnejším normám pre bezpečnosť a kvalitu. Do dnešného dňa MX-5 zostáva najdlhšie používaným modelovým názvom v celosvetovom portfóliu značky Mazda.

 

„V budúcnosti sa budem usilovať udržať ducha modelu MX-5 naďalej pri živote a zdokonaliť ho na automobil, ktorý bude milovať ešte viac ľudí.“ (Nobuhiro Jamamoto, programový manažér aktuálneho modelu)

„Mazda sa bude usilovať o ďalšie zdokonaľovanie modelu MX-5. Ešte viac zušľachtíme jeho zábavný charakter a ďalej zlepšíme jeho environmentálne a bezpečnostné vlastnosti. Aj v nasledujúcich rokoch budeme model MX-5 spolu s jej lojálnou základňou fanúšikov naďalej s láskou vnímať ako symbol značky Mazda.“ (Seita Kanai , výkonný vedúci Mazdy)

Zdroj: Mazda
Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146