Kým niektorým z nás sa ešte stále sníva o Frankfurte a koncepte Koeru, ktorý tam Mazda predstavila, naša najobľúbenejšia automobilka už avizuje príchod ďalšej lahôdky – koncept nového športového kupé.

Zatiaľ si ho môžeme pozrieť iba pod rúškom tmavých tieňov, ktoré odhaľujú krivky strechy a kapoty. Odhalenie sa chystá na automobilovej výstave v Tokiu, ktorá odštartuje pre novinárov 28.októbra a pre verejnosť bude otvorená od 30.októbra do 8.novembra.

Mazda ukáže návštevníkom celkom 14 svojich modelov. Okrem spomínaného konceptu nového športového vozidla, japonskú premiéru absolvuje aj štúdia Koeru. Nepovšimnuté nemôžu samozrejme zostať ani ďalšie vozidlá z línie SKYACTIV. Avizovaná je aj výstava dvoch pretekárskych vozidiel Mazda MX-5 a veterána Mazda Cosmo Sport 110S, ktorý bol predstavený v roku 1967 a je prvým automobilom z dielne Mazdy s wankelovým motorom. Mazda síce nezverejnila žiadne detaily o motorizácii tajomného športiaku, no verejnosť už si šepká, že by mohlo ísť o koncept dizajnu pre nástupcu novej Mazdy RX-8. Práve účasť Mazdy Cosmo môže nasvedčovať tomu, že si v priamom prenose ukážeme, kam sa automobilka posunula vo vývoji športových vozidiel a najmä ako zapracovať rotačný motor do modernej doby :) Pravdepodobne sa aj avizovaná novinka bude pýšiť práve týmto motorom. O tom už však môžeme iba špekulovať. Koniec koncov, Mazda Cosmo by k svojmu 50.výročiu (v roku 2017) dostala veľmi pekný darček v podobe modernej RX-8, čo poviete? Presvedčíme sa o mesiac… Tešíte sa? My áno!
msc01

cosmo1

Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146