Z dielne Mazdy a ich horúcich noviniek tu máme ďalšie aktualitky.

Ešte ani nedozneli ovácie a ohlasy na Moskovský autosalón, lepšie povedané na skvosty, ktoré sa na ňom ukázali a už tu máme nové lákadlo na ďalší autosalón v Paríži.

Mazda Corporation si to podelila veľmi podarene. Kým nás zo začiatku naťahovala postupným odhaľovaním fotografií z jednotlivých častí novej Mazdy6 Sedan, verejnosti prostredníctvom videa ukázali ako prvú Mazdu6 v prevedení Wagon. Na moskovský autosalón však avizovali príchod sedanu. Podrobné informácie o ňom fanúšikom Mazdy ponúkli krátko pred otvorením Moscow motor show 2012.

(čítajte viac: http://www.japonec.sk/predmoskovske-odhalenie-nova-mazda6/)

V dňoch kedy sa automobilové magazíny zapĺňajú dojmami a hodnoteniami sedanovej verzie, ktorú si mohli prezrieť už aj naživo (čítajte viac: http://www.japonec.sk/moscow-motor-show-2012/), vedenie Mazdy nelení a konkurencii nechce len tak nechať vydýchnuť. Už teraz totiž láka verejnosť na Autosalón v Paríži, ktorý sa bude konať od 27.septembra až do 14.októbra. Na ňom si už Sedan a Wagon budú slávu vychutnávať bok po boku ;)

A tu už je spomínané potvrdenie priamo „zhora“, alebo inak – tlačová správa z vedenia Mazdy:

Spoločnosť Mazda Motor Corporation premiérovo uvedie svoj úplne nový model Mazda6 kombi na Parížskom autosalóne 2012. Nový model Mazda6 sedan, ktorý práve debutuje na Moskovskom autosalóne, sa bude vystavovať spolu s modelom kombi. Oba modely vystavené na Parížskom autosalóne budú vybavené novým čistým vznetovým motorom SKYACTIV-D 2.2 spoločnosti Mazda. Začiatok predaja automobilu Mazda6 modelového roku 2013 na Slovensku, je plánovaný na február 2013. Parížsky autosalón 2012 sa začína 27. septembra a bude trvať až do 14. októbra.

Vznetový motor SKYACTIV-D 2.2 je dostupný vo verzii so štandardným alebo vysokým výkonom. Oba druhy vyhovujú európskej emisnej norme Euro 6. Okrem toho bude Mazda6 k dispozícii so zážihovými motormi SKYACTIV-G 2.0 a SKYACTIV-G 2.5 s priamym vstrekovaním.

Nová Mazda6 je vlajkovou loďou novej generácie produktov spoločnosti Mazda. Spája tie najlepšie remeselné a technické zručnosti modelov Mazda vo všetkých sférach, od jazdných vlastností a dizajnu až po ekologické parametre a bezpečnosť. Ide o druhý model z novej generácie vozidiel Mazda, ktoré využívajú kompletnú škálu technológií SKYACTIV a dizajnový štýl KODO – duša pohybu. Obsahuje tiež celý rad pokročilých bezpečnostných technológií a jedinečný systém rekuperačného brzdenia i-ELOOP spoločnosti Mazda.

Oficiálny názov autosalónu je Paris Mondial de l’Automobile 2012. Pre novinárov bude autosalón vyhradený 27. a 28. septembra, pre verejnosť bude prístupný od 29. septembra do 14. októbra. Mazda bude mať tlačovú konferenciu 27. septembra 2012 od 11:45 do 12:00 (miestneho času).

Hlavné vystavené modely na Parížskom autosalóne 2012:

Naplánované na predaj:

Úplne nová Mazda6 kombi s čistým vznetovým motorom SKYACTIV-D 2.2 (svetová premiéra)

Úplne nová Mazda6 sedan s čistým vznetovým motorom SKYACTIV-D 2.2

Aktuálne predávané vozidlá:

Mazda2, Mazda3, Mazda5, Mazda MX-5, Mazda CX-5

Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146