Mazda je tajomná ako nikdy predtým, pri odhaľovaní novej generácie Mazdy6 nás už poriadne dlho drží v napätí.  Najskôr to boli len krátke videá jednotlivých častí konceptu Takeri pretaveného do reality v podobe Mazdy6. Neskôr prišli jej prvé fotky, ktoré nám červenú krásku ukázali v plnej paráde. Kým fotiek Mazdy6 je len päť a Japonsko hlási odhalenie rúška tajomstva až na Moskovskom salóne, Wagon nám vedenie Mazdy odhalilo o niečo viac.

Spoločnosť Mazda Motor Corporation usporiadala oslavu spustenia výroby novej generácie modelu Mazda6. Slávnosť sa konala v továrni Hofu č.2 v prefektúre Jamaguči. Na slávnosti sa zišlo približne 500 hostí vrátane predsedu predstavenstva, prezidenta a výkonného riaditeľa spoločnosti Mazda Takaši Yamanoučiho, členov vedenia, zamestnancov a zástupcu odborovej organizácie pracovníkov spoločnosti Mazda. Prvé vozidlo, ktoré zišlo z výrobnej linky, bola Mazda6 vo verzii kombi s európskymi špecifikáciami, poháňaná zážihovým motorom SKYACTIVG 2,0.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=pBHa2sBAkYc‘]

Takaši Yamanouči vo svojom príhovore uviedol: „Som hlboko dojatý, že výroba tretej generácie modelu Mazda6, vlajkovej lode našej novej generácie vozidiel, sa začala práve v tomto roku, ktorý je pre nás taký významný. Pripomíname si v ňom totiž 30. výročie spustenia prevádzky tu v okrese Nišinoura v továrni Hofu a 10. výročie spustenia výroby prvej generácie modelu Mazda6 v roku 2002. Táto prvá Mazda6 debutovala ako stelesnenie filozofie značky Mazda „Zoom-Zoom“ a jej úspech viedol k výraznému zlepšeniu imidžu našej značky. Nová Mazda6, ktorá sa dnes začala sériovo vyrábať, využíva technológie SKYACTIV aj dizajn „KODO – duša pohybu“ a navyše obsahuje úplne nový, jedinečný systém rekuperačného brzdenia Mazda i-ELOOP. Jeho úspešný vývoj je ukážkou toho najlepšieho z nášho konštruktérskeho umenia a nekompromisného dôrazu na detail. Poďme všetci spoločne prispieť k tomu, aby nová Mazda6 bola modelom, ktorý si získa priazeň zákazníkov na celom svete, a ktorý pozdvihne značku Mazda na novú úroveň.”

Masacugu Ohgi zo skupiny montáže vybavenia a finálnej montáže v mene všetkých zamestnancov továrne Hofu povedal: „Zaviazali sme sa, že využijeme všetko, čo sme sa v továrni Hofu za 30 rokov pri výrobe vyše deviatich miliónov vozidiel naučili o zlepšovaní kvality, aby sme dokázali vyrábať novú generáciu modelu Mazda6, ktorá svojho predchodcu prekoná v každom smere a získa si srdcia zákazníkov na celom svete.“

Nová Mazda6 sa v Európe a Japonsku predstaví ešte pred koncom roku 2012 a nasledovať budú ďalšie trhy, počínajúc USA začiatkom roku 2013. Spoločnosť Mazda plánuje vyrábať v továrni Hofu približne 120 000 vozidiel Mazda6 ročne.

Prinášame vám najčerstvejšie fotografie. Nech sa páči, pokochajme sa novým skvostom. Nech si naše srdcia získa už teraz :)

 

 Zdroj: Mazda
Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146