Mazda Takeri získala cenu za svoj dizajn!

Nemecká komisia dizajnu a porota zhotovená zo svetových automobilových novinárov sa rozhodla, že cenu za skvelý dizajn udelí konceptu Mazda Takeri.

V súťaži automobilových značiek  “Automotive Brand Contest 2012” sa jedným z tohto ročných víťazov stala Mazda Takeri. Porota tejto súťaže zložená z renomovaných svetových automobilových novinárov zoskupila koncepty automobilov, ktoré zažiarili svojou európskou premiérou na Autosalóne v Ženeve začiatkom tohto roka. Spomedzi nich sa víťazom v kategórii „Koncepty“ stala práve japonská Mazda Takeri. Oficiálne jej bude ocenenie odovzdané na Autosalóne v Paríži, ktorý sa bude konať koncom septembra.

Súťaž  “Automotive Brand Contest “ je realizovaná komisiou dizajnu v Nemecku, ktorá vznikla v roku 1953 a je jedným z vedúcich svetových centier pre oblasť dizajnu. Každoročne oceňuje medzinárodné produkty a ich dizajn v 11 kategóriách.

Po prvý raz sme ju vzhliadli koncom roku 2011 na Tokyo Motor Show – Mazda Takeri je jednou z prvých Mazda modelov, ktorý využíva nový dizajnérsky jazyk KODO – Duša v pohybe. Dizajn konceptu Takeri nám ukázal, ako bude vyzerať nová generácia vozidiel Mazda6.

O tom, aká nová šestka bude a aké systémy, ktorými bude disponovať, sa spolu s ňou premiérovo predstavia na moskovskej šou si môžete prečítať v predchádzajúcom článku: http://www.japonec.sk/nova-mazda6-prichadza/

Zdroj: Mazda

Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146