Oživením slávnej histórie nekonvenčného výrobcu automobilov z Hirošimy je prvé Mazda múzeum v Európe, ktoré je zároveň jediným takýmto múzeom mimo Japonska. Svoje brány otvorilo 13. mája v Augsburgu v Nemecku.

 

Mazda Classic Car Museum je projektom miestneho Mazda dealera AUTO FREY s oficiálnou podporou Mazda Nemecko. Reflektuje takmer storočnú históriu automobilky. V centre pozornosti je expozícia 45 vozidiel – vintage Mazda – oficiálne predávaných v Európe. Okrem toho v múzeu nájdeme aj modely dostupné iba mimo Európy a nechýbajú ani raritky z rozsiahlej súkromnej zbierky rodiny Freyovcov.

 

„Je to jedinečné a pôsobivé. Prvé múzeum Mazdy mimo Japonska predstavuje pre rodinu Freyovcov ich sen, ktorý sa stal skutočnosťou. Vďaka nemu môžu zdieľať s verejnosťou svoju jedinečnú zbierku vintage mázd z celého sveta,“ povedal výkonný viceprezident spoločnosti Mazda Akira Marumoto.

„Všetci v sídle spoločnosti Mazda sme veľmi hrdí, že Freyovci sú súčasťou našej organizácie a vytvorili niečo také mimoriadne.“

 

Modely, ako napríklad Mazda Cosmo Sport z roku 1967, Mazda Luce RX87 z roku 1969 a Mazda RX-7 z roku 1992, ktorý je najpredávanejším modelom s rotačným motorom v histórii vôbec, dokazujú, ako dlho Mazda kombinuje inovatívne technológie s ohromujúcim dizajnom v mene „radosti z jazdy“. Medzi ďalšie najvýznamnejšie modely patrí Mazda R360, prvé masovo vyrábané osobné vozidlo Mazda, potom trojkolesové ľahké vozidlo Mazda K360 z roku 1962, Mazda Familia 1000 coupé z roku 1966, Mazda 616 z roku 1976, ktorá bola prvým oficiálne ponúkaným modelom v Nemecku od roku 1973, a napokon typický ľahký športový automobil strednej triedy z roku 1992 Mazda AZ-1.

 

Výber sa bude aj naďalej obmieňať o ďalšie drahokamy zo 120-člennej kolekcie vozidiel určených na rotáciu vrámci expozície Mazda Múzea Freyovcov. Operátori tiež dúfajú, že miesto sa stane strediskom pre historické klubové Mazda stretnutia, ale aj pre klasické automobilové podujatia vo všeobecnosti.

Novinky

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,203