Snáď neexistuje mazďák, ktorý by nevedel o najväčšom Mazda zraze na Slovensku. Ten sa toho roku konal v dňoch 19.-21.6.2015. Už tradične hlavným zrazovým dňom bola sobota, kedy sa program odštartoval „Spanilou jazdou“ – kolóna v celkovom počte 101 mázd sa presúvala 25 km od Motorestu na Hôrke v Hliníku nad Hronom až ku miestu konania zrazu – Nová Baňa , Camp LOSOS. Areál v tomto krásnom prostredí sa zaplnil staršími i najnovšími modelmi značky Mazda. V hojnom počte sa zúčastnili vozidlá novej generácie Skyactiv – Mazda3, Mazda6, Mazda CX-5 a Mazda CX-3 – spolu 30 vozidiel. Predvádzacie vozidlá sa predstavili pod taktovkou autorizovaného dealera Mazda KOVA BB, vďaka čomu si účastníci zrazu mohli nové modely pozrieť nielen staticky zvnútra i zvonku, ale aj dynamicky testovacími vozidlami s predajcami z Kovy. Za čo im touto cestou patrí od všetkých fanúšikov Mazdy obrovské poďakovanie. Na zraze ani tento rok nechýbali súťaže pre malých i veľkých, od fyzických disciplín až po precvičenie mozgových závitov v testovaní znalostí, ktoré by mal ovládať každý správny „Japonec“ :)

Mazdy sa sa v kempe zbiehali z každého kúta republiky, ba i spoza hraníc. Tí, čo nestihli spanilú jazdu, prichádzali počas celého sobotného dňa. Rekordná účasť sa zastavila na čísle 107. Posledná mazda to dokonca zavŕšila v netradičnom zdobení, zraz si totiž nenechali ujsť a odbehli spoza svadobného stola. Deviaty ročník tak priniesol historické maximum, čo sa týka počtu vozidiel značky Mazda, ktoré sa doposiaľ stretli spoločne na jednom mieste.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii. Obchodnému riaditeľovi Mazda Slovensko Miroslavovi Strakovi, celému teamu Mazda KOVA Banská Bystrica, personálu v Campe LOSOS a v neposlednom rade každému jednému účastníkovi zrazu, ktorý sa pričinil o to, aby bol zraz klubu JAPONEC.SK/.EU opäť raz NEOPAKOVATEĽNÝM!  

Novinky , Zrazy

Mazda portál na Facebooku

Štatistika

  • © 2009-2019
  • Celkom návštev: 919,146